ПОДІЇ,ФАКТИ,КОМЕНТАРІ

  У 80-ті роки в країні широко впроваджується досягнення науково-технічної революції. Це вимагало підготовки спеціалістів високого ґатунку. В технікумі збільшується кількість нової сучасної техніки:ЕОМ Мінськ 32, мікропроцесори. Поступає дуже дорога техніка:ЕОМ СМ-3 за 141250 крб., Діалого обчислювальний комплекс, Дисплей графічний - 36820 крб., мікрокалькулятори та інше.

       В технікумі проходить атестація викладачів. Два з них Колядко Т.Я. і Овруцький М.О. стали першими "Викладачами методистами". Звання відмінників середньої спеціальної освіти отримали Бітман М.Є., Овруцький М.О., Мяченко Г.О., Крючковська 3. М., Затхей Л.Г.

       В 1984 році в технікумі 98,6 % викладачів мали вищу освіту. Кращі викладачі впроваджують передові методи і прийоми навчання -   діалогічне   викладання,   експеримент,   демонстраційний, кінофільми, діафільми, проблемні ситуації, структурно - логічні схеми, лекційно-семінарський метод і ділові ігри. Велика увага приділяється вивченню суспільних наук. Вводяться державні іспити з суспільствознавства й політекономії.

       Вся навчально-методична робота направляється й організується предметними цикловими комісіями. Їх було 15.

       До 1987 року технікум підготував більше 20 тисяч спеціалістів.З'являються нові спеціальності по експлуатації верстатів із ЧПУ, по експлуатації промислових роботів і маніпуляторів. Створюється нова матеріально-технічна база. В цей час технікум мав навчальний корпус і навчально-виробничі майстерні площею 14175 кв. м., чоловічі й жіночі гуртожитки на 500 місць. Були задіяні 19 лабораторій і 19 кабінетів, оснащених сучасним обладнанням, що забезпечували якісну організацію навчального процесу. В технікумі працювали 76 штатних викладачів і 10 майстрів виробничого навчання. Чотири з них були нагороджені знаком "За відмінні успіхи в середній спеціальній освіті".

       В технікумі діяла комсомольська організація , основне завдання було - виховання активної життєвої позиції учнів, організація дозвілля, військово-патріотичне виховання, підготовка до служби в армії. Конкретною справою комсомольської організації було створення молодіжного клубу, музею історії технікуму.

       В   продовж   багатьох   років   в   технікумі   формувався сільськогосподарській загін "машинобудівник", який у період літніх канікул працював на полях радгоспу "Лиманський". Бійці сільгоспзагону нагороджувались грамотами обкому комсомолу , дипломом ЦК і Верховної Ради УРСР. Учні Яловиця С. і Байрак В. нагороджені медаллю "За трудову доблесть". В 1986 році бійці загону зайняли ПІ місце в обласному соціалістичному змаганні.

       В 80-ті роки активно діяв спортклуб "Ровесник", вперше створений на Херсонщині в 1970 році в середньому спеціальному закладі. Тут було підготовлено 5 майстрів міжнародного класу, 47 майстрів спорту, 190 кандидатів у майстри спорту. В різні роки викладачами фізичного виховання працювали Плугатар А. А., Маркевич Н.А., Лукашевич Н.А., Розінський М.С., Пятакович Е.Л., Петренко Л.Л., Лаврюк С.А. А зараз працюють Кононюк В. 1., Канєвський В. М., Щербина Н.В.

       Вони підготували відомих спортсменів не тільки в області , а й в Україні і світі. По греблі - це майстри спорту міжнародного класу: Данілов П., Піркл Г., Пірлк В., Сізов І., Брянська Ю., Махиня Б. Майстри спорту : Досенко В., Баламан В., Цвєтков А., Косталев С.

       З легкої атлетики : майстер спорту Дорошенко Н., Дементєєв В.„ по штанзі - Плевако А., Бутрій В.; по шахах - Крижанівський О.; з боксу - Кузнецов М., Хромченко А.

        Заслужені тренери України - Камишан А., Вечерок Є., Мілославський, Плевако В.А.,з карате - Ланко (майстер спорту міжнародного класу), друге місце на першості світу Кірющенко В.

        З вільної боротьби - це майстри спорту , зараз тренера Маломуж Володимир і Маломуж Олександр.

       Майстри спорту з велосипеду: Торбін В., Сокуренко В., Ковальський А., Дудченко А., Чухрай Н., Чухрай Т.

        Любов до цього виду спорту прищепили викладачі фізичного виховання і воєнної підготовки Розінський М.С. і Блажко Ф.Р. Вони організували велопробіги по Радянському Союзу. Спочатку по Херсонській області, потім по республікам СРСР : Україна, Молдова, Білорусія, Литва, Росія, до міст Ленінград, Волгоград. Учасники пробігу проводили зустрічі з місцевими жителями, студентами, учасниками Великої Вітчизняної війни, давали концерти, приймали участь в спортивних змаганнях (волейбол, футбол). Для кожного з учасників пробігу, а їх було десятки, це стало випробуванням фізичних сил, морального задоволення. А в Херсоні біля технікуму їх урочисто зустрічали представники адміністрації і сокурсники.

        Спортивний клуб "Ровесник" має добру матеріальну-спортивну базу: плавальний басейн, спортивний зал, 25-метровий тир, комплексний літній спортивний майданчик.

        "Досвідчені викладачі технікуму прищепили мені любов до праці і спорту. Завдяки їм я був багаторазовим чемпіоном з веслування України, Білорусії, Молдавії та Латвії, переможцем всесоюзних змагань, призером III Спортакіади народів СРСР, чемпіоном СРСР. Мені були присвоєні звання "Почесний майстер спорту СРСР", Заслужений тренер УРСР" та "тренер вищої категорії" - згадував в 1984 році О. Комишан, випускник 1960 року.

       У 1980 році було створено і почав свою роботу студентський театр, який поставив п'єси: "12-та ніч" В. Шекспіра, "Пригоди Швейка" Я. Гашенка, "Пігмалеон" Б. Шоу, "Пізня любов" О. Островського, "Шельменко - денщик" Квітки-Основ'яненка , "Скупий" Мюллера, "Різдво на Новий рік на прадавні Україні" тощо, прилучаючи студентів до джерел світової культури. Сценаристом, режисером і постановником спектаклів була викладач гуманітарних дисциплін Л.Г. Затхей

       Виробниче навчання студенти проходять в навчально-виробничих майстернях технікуму і на підприємствах міста і країни. Майстерні мають 4 механічних ділянки, одна ділянка верстатів з ЧПУ, дві слюсарні, електромонтажну і зварювальну ділянки. Доброю традицією стало проведення конкурсів на "Кращого за фахом".

       В створені майстерень багато праці і знань додали 1.1. Кірпа, Д.Я. Яхно, М.Є, Долинський, М. О. Кльопкін.

       Довгі роки в технікумі працювали заслужений діяч мистецтв УРСР, художник Курнаков Георгій Васильович, А.Ф. Шапченко -перший директор технікуму, Н.Г. Дембницький, З.А. Машевич -автор   цінних   книг   по   різанню   металів   і   технології машинобудування, Агарков Михайло Абрамович - директор технікуму.

       Сьогодні коледж випускає за 3,5 роки стільки спеціалістів-техніків, скільки їх було випущено за весь довоєнний час. Вони працюють на Харківському тракторному заводі. Волгоградському тракторному, Онезькому тракторному, на заводі Ростсільмаш, Ташкентському заводі сільгоспмашин. Але найбільше випускників працює на Херсонському комбайнобудівному заводі. Колектив закладу може пишатися своїми випускниками , які вірно служать народові. Шульман Петро Анатолійович, який більше ЗО років працював на Ново - Краматорському машинобудівному заводі. Спочатку робітником - розточником, потім помічником майстра, технологом,  заступником  головного  інженера,  заступником директора по виробництву. Потім в Києві в інституті зверхтвердих матеріалів. За створення шахтних електропідйомних машин для глибоких шахт Донбасу в 1947 році йому було присуджено звання Лауреата Державної премії СРСР.

        Наші випускники - це і колишній головний конструктор комбайнового заводу Соломикін Олександр Пименович, і директор суднобудівної верфі "Палада" - Котюженко Дмитро Дорофейович, і заступник головного конструктора Київського суднобудівного заводу “Ленінська кузня” Бойко Михайло Матвійович, і головний конструктор ГАЗ Борисов В.І., і конструктор ГАЗ Гнєтньов Всеволод Васильович, і директор Херсонського заводу карданних валів  Крячко  Павло  Спиридонович,  заступник директора комбайнового заводу Готліб  Михайло Семенович, і заступник директора  заводу  напівпровідникових  приладів . Оскаленко, начальник головного технічного управління     Міністерства загального    машинобудування   Карташевський   Володимир Всеволодович, директор суднобудівного і судноремонтного заводу Чернобривцев Микола Костянтинович, Лауреат державної премії

       СРСР директор Краснодонського підприємства електромереж Добрунов С.І.,   Генеральний   конструктор   Херсонського комбайнового заводу, лауреат Державної премії Української РСР в області науки і техніки, кандидат тех.-нічних наук Борис Дмитрович Казачок. На цьому ж заводі працює лауреат Державної премії Української РСР Геннадій Матвійович Архипов – началь-ник конструкторського бюро жниварок. Під його керівництвом була створе-на приставка ППК -4, яка була удостоєна золотої медалі на ВДНГ СРСР.

        Техніків по експлуатації промислових роботів, електронно-обчислювальних систем херсонська "машинка" почала готувати однією з перших в країні. Було створено лабораторію робототехніки - переобладнали підвальне приміщення; обчислювальний центр, де зібрані електронно-обчислювальні машини усіх видів до найвищих, вартістю півтора мільйона крб., яких в місті було - одиниці. Було створено чотири дисплейні класи на двох поверхах жіночого гуртожитку. Очолив центр Олександр Євгенович Яковенко, колишній випускник технікуму.

       Іде будівництво генераторної міні-електростанції, аби захистити тендітну техніку від перепадів напруги.

       Директор Вячеслав Васильович Киданов (з 1979 р.) разом з Василем Івановичем Махонько збудували лабораторію двигунів внутрішнього згорання. З Харкова привезли семитонну станину для стенду випробування автомобільних двигунів.

       Майстерні технікуму взяли на себе виготовлення окремих вузлів до комбайна "Херсонець - 200" і дощувалок, анкерні болти до мостового переходу через Дніпро біля села Антонівка.

       Весь колектив не просто працює , а творить під керівництвом Віктора Григоровича Чебукіна, завідуючого учбовою частиною технікуму, завідуючого відділенням Віктора Петровича Ковальчука, викладача Михайла Оскаровича Овруцького, чий універсальний стенд для лабораторних робіт з електроніки визначений срібною медаллю ВДНГ у Москві. Кожен з них спеціаліст у своїй справі, від дівчат з диспетчерської канцелярії до директора В.В. Киданова.

       80-ті роки- це роки значних досягнень колективу технікуму під керівництвом В.В. Киданова, що не соромився запитати, порадитись з тими, з ким він працював. Вмів визнавати хибність своєї думки, вмів переконати. Йому багато прощали, прощали навіть несправедливі претензії, бо він визнавав помилки, вибачався перед людьми прилюдно і щиро. Але при ньому дорогі машини добували, десятки перестінків викинули, сміття будівельне носили, будували, обшивали, клеїли, монтували - роки роботи, життя...

1 2 3 4 5 6 7 8
Прокоментувати:
Ваше ім'я